ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ02
A-TB350-TJ02 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ02
Datasheet Download
A-TB350-TJ02.pdf
Availability of A-TB350-TJ02
QUANTITY
A-TB350-TJ02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ02
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ02
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ02 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ02 Details Description
Related parts for A-TB350-TJ02
IC POT DIGITAL 1-WIRE 100K 6TSOC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 25A 0.51 MOHM datasheet.pdf
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00051UF 5% 2500VDC AX datasheet.pdf