ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ11
A-TB350-TJ11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ11
Datasheet Download
A-TB350-TJ11.pdf
Availability of A-TB350-TJ11
QUANTITY
A-TB350-TJ11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ11
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ11
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ11 Details Description
Related parts for A-TB350-TJ11
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 298.39UH SMD datasheet.pdf
IC SW CONTINUOUS TIME BIPO 3SIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 130MA 20.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
XBEE PRO P2M S3B 900HP WIRE datasheet.pdf
EXTENSION FRAME FEF 3030 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 35POS 0.50MM R/A datasheet.pdf