ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ15
A-TB350-TJ15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ15
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB350-TJ15.pdf
Availability of A-TB350-TJ15
QUANTITY
A-TB350-TJ15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ15
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ15
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ15 Details Description
Related parts for A-TB350-TJ15
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 250W datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 4.62V OD SOT-23 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO201 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 100W datasheet.pdf