ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ15
A-TB350-TJ15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ15
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB350-TJ15.pdf
Availability of A-TB350-TJ15
QUANTITY
A-TB350-TJ15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ15
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ15
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ15 Details Description
Related parts for A-TB350-TJ15
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 9POS datasheet.pdf
LIGHT PIPE RIGID CLEAR 3MM datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf