ASSMANN WSW Components A-TB350-VK08
A-TB350-VK08 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-VK08
Datasheet Download
A-TB350-VK08.pdf
Availability of A-TB350-VK08
QUANTITY
A-TB350-VK08 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-VK08
Internal Part NumberEIS-A-TB350-VK08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-VK08
Related LinksA-TB35, A-TB350-VK08 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-VK08 Details Description
Related parts for A-TB350-VK08
IC ADC TRANSDUCER BRIDGE 24-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS FEMALE CIRCULAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf