ASSMANN WSW Components A-TB350-VK18
A-TB350-VK18 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-VK18
Datasheet Download
A-TB350-VK18.pdf
Availability of A-TB350-VK18
QUANTITY
A-TB350-VK18 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-VK18
Internal Part NumberEIS-A-TB350-VK18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-VK18
Related LinksA-TB35, A-TB350-VK18 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-VK18 Details Description
Related parts for A-TB350-VK18
FIXED IND 39UH 1.3A 140 MOHM TH datasheet.pdf
IC DECIMAL TO BCD ENCODER 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1500 OHM 250MA 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
100UF 100V 11X32 85C AXI datasheet.pdf