ASSMANN WSW Components A-TB350-VK20
A-TB350-VK20 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-VK20
Datasheet Download
A-TB350-VK20.pdf
Availability of A-TB350-VK20
QUANTITY
A-TB350-VK20 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-VK20
Internal Part NumberEIS-A-TB350-VK20
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-VK20
Related LinksA-TB35, A-TB350-VK20 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-VK20 Details Description
Related parts for A-TB350-VK20
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C Dimming 25mA 8-SO datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 1.85 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf