ASSMANN WSW Components A-TB381-OP02
A-TB381-OP02 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-OP02
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB381-OP02.pdf
Availability of A-TB381-OP02
QUANTITY
A-TB381-OP02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-OP02
Internal Part NumberEIS-A-TB381-OP02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-OP02
Related LinksA-TB38, A-TB381-OP02 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-OP02 Details Description
Related parts for A-TB381-OP02
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
CONN INSERT 4POS FMALE STD LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES 2.085 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf