ASSMANN WSW Components A-TB381-OP17
A-TB381-OP17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-OP17
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB381-OP17.pdf
Availability of A-TB381-OP17
QUANTITY
A-TB381-OP17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-OP17
Internal Part NumberEIS-A-TB381-OP17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-OP17
Related LinksA-TB38, A-TB381-OP17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-OP17 Details Description
Related parts for A-TB381-OP17
RELAY SOFTSTART 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 2.5A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 4CH 20-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN 15VOUT DIP24 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 3A 24VDC datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 2POS datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 325MHz, 64-Cell, CMOS, PQCC68 IC datasheet.pdf