ASSMANN WSW Components A-TB381-OQ06CV
A-TB381-OQ06CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-OQ06CV
Datasheet Download
A-TB381-OQ06CV.pdf
Availability of A-TB381-OQ06CV
QUANTITY
A-TB381-OQ06CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-OQ06CV
Internal Part NumberEIS-A-TB381-OQ06CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-OQ06CV
Related LinksA-TB381, A-TB381-OQ06CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-OQ06CV Details Description
Related parts for A-TB381-OQ06CV
CAP CER 1800PF 250VAC X7R 2220 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
BAG 4150 METAL IN 3MIL 3X5 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 6POS DL .100 datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf