ASSMANN WSW Components A-TB381-OQ15CV
A-TB381-OQ15CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-OQ15CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB381-OQ15CV.pdf
Availability of A-TB381-OQ15CV
QUANTITY
A-TB381-OQ15CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-OQ15CV
Internal Part NumberEIS-A-TB381-OQ15CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-OQ15CV
Related LinksA-TB381, A-TB381-OQ15CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-OQ15CV Details Description
Related parts for A-TB381-OQ15CV
CONN SPRING CONT 60 POS .197 SMD datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 16-DIP datasheet.pdf
CABLE USB 1.1 A OPEN END MALE 2M datasheet.pdf
CONNECTOR MINI HOOK TEST WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT CXP 84POS W/LT PIPE datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 205MA 3.5 OHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V ITO220S datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323 datasheet.pdf