ASSMANN WSW Components A-TB381-TH15
A-TB381-TH15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TH15
Datasheet Download
A-TB381-TH15.pdf
Availability of A-TB381-TH15
QUANTITY
A-TB381-TH15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TH15
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TH15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Termination StyleScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesInterlocking (Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TH15
Related LinksA-TB38, A-TB381-TH15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TH15 Details Description
Related parts for A-TB381-TH15
IC SENSOR UNDERVOLTAGE TO92 datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 4.30V SOT143-4 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 20-DFN datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf