ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ04
A-TB381-TJ04 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TJ04
Datasheet Download
A-TB381-TJ04.pdf
Availability of A-TB381-TJ04
QUANTITY
A-TB381-TJ04 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TJ04
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TJ04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TJ04
Related LinksA-TB38, A-TB381-TJ04 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TJ04 Details Description
Related parts for A-TB381-TJ04
FIXED IND 10NH 300MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 62 I/O 84PLCC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 130 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
IC PFC CTLR 385W 90V 16ESIP datasheet.pdf