ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ05
A-TB381-TJ05 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TJ05
Datasheet Download
A-TB381-TJ05.pdf
Availability of A-TB381-TJ05
QUANTITY
A-TB381-TJ05 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TJ05
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TJ05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TJ05
Related LinksA-TB38, A-TB381-TJ05 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TJ05 Details Description
Related parts for A-TB381-TJ05
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4A DFN-2X2 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 290MA 3.6 OHM datasheet.pdf