ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ05U
A-TB381-TJ05U picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TJ05U
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB381-TJ05U.pdf
Availability of A-TB381-TJ05U
QUANTITY
A-TB381-TJ05U Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TJ05U
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TJ05U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TJ05U
Related LinksA-TB38, A-TB381-TJ05U Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TJ05U Details Description
Related parts for A-TB381-TJ05U
CAP TANT 47UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 5000 PF C TYPE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
ACCES 1 FLAT CABLE SEAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf