ASSMANN WSW Components A-TB381-TV02
A-TB381-TV02 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TV02
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Datasheet Download
A-TB381-TV02.pdf
Availability of A-TB381-TV02
QUANTITY
A-TB381-TV02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TV02
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TV02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesA-TB381
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level2
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation-
Current-
Voltage-
Wire Gauge-
Mounting TypeThrough Hole
Wire Termination-
Features-
Color-
Operating Temperature-
Housing Material-
Contact Material - Plating-
Clamp Material - Plating-
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TV02
Related LinksA-TB38, A-TB381-TV02 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TV02 Details Description
Related parts for A-TB381-TV02
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.9PF 25V 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CORD COIL STANDARD 8-8 WHITE 14' datasheet.pdf
FAN BLOWER 30X3MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
IGBT 600V 8A 42W TO262-3 datasheet.pdf
IC HOST AUTHENTICATION 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.079"" datasheet.pdf