ASSMANN WSW Components A-TB381-TV07SB
A-TB381-TV07SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TV07SB
Datasheet Download
A-TB381-TV07SB.pdf
Availability of A-TB381-TV07SB
QUANTITY
A-TB381-TV07SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TV07SB
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TV07SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TV07SB
Related LinksA-TB381, A-TB381-TV07SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TV07SB Details Description
Related parts for A-TB381-TV07SB
CONN STRAIN RELIEF 6POS IN LINE datasheet.pdf
RES 2 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MTG. BRACKET FOR V600-D23P66 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf