ASSMANN WSW Components A-TB381-TV14SB
A-TB381-TV14SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TV14SB
Datasheet Download
A-TB381-TV14SB.pdf
Availability of A-TB381-TV14SB
QUANTITY
A-TB381-TV14SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TV14SB
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TV14SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TV14SB
Related LinksA-TB381, A-TB381-TV14SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TV14SB Details Description
Related parts for A-TB381-TV14SB
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 50W datasheet.pdf
IC LIMITER HEX PREC 8-MINIDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 2% 1/2W 1010 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 50ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf