ASSMANN WSW Components A-TB381-TV15SB
A-TB381-TV15SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TV15SB
Datasheet Download
A-TB381-TV15SB.pdf
Availability of A-TB381-TV15SB
QUANTITY
A-TB381-TV15SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TV15SB
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TV15SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TV15SB
Related LinksA-TB381, A-TB381-TV15SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TV15SB Details Description
Related parts for A-TB381-TV15SB
CABLE PC SER NPN 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 20POS 30GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/R WF B datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.8A 14.4 MOHM datasheet.pdf