ASSMANN WSW Components A-TB381-TV16SB
A-TB381-TV16SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TV16SB
Datasheet Download
A-TB381-TV16SB.pdf
Availability of A-TB381-TV16SB
QUANTITY
A-TB381-TV16SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TV16SB
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TV16SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level16
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TV16SB
Related LinksA-TB381, A-TB381-TV16SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TV16SB Details Description
Related parts for A-TB381-TV16SB
IC LATCH OCTAL 20-TSSOP datasheet.pdf
QUICKIE HEADER datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A 30GOLD datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT POSITIONER datasheet.pdf
DISPL 0.56" DUAL DGT SUP RED CA datasheet.pdf