ASSMANN WSW Components A-TB381-VK12
A-TB381-VK12 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VK12
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB381-VK12.pdf
Availability of A-TB381-VK12
QUANTITY
A-TB381-VK12 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VK12
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VK12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VK12
Related LinksA-TB38, A-TB381-VK12 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VK12 Details Description
Related parts for A-TB381-VK12
MOSFET P-CH 250V 0.19A SOT-89 datasheet.pdf
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 1000CPR 8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 6POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM datasheet.pdf