ASSMANN WSW Components A-TB381-VK14
A-TB381-VK14 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VK14
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB381-VK14.pdf
Availability of A-TB381-VK14
QUANTITY
A-TB381-VK14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VK14
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VK14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VK14
Related LinksA-TB38, A-TB381-VK14 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VK14 Details Description
Related parts for A-TB381-VK14
VARISTOR 100V 6.5KA CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 4-CHAN SSOP14 datasheet.pdf
TERM RING TONGUE #5/8 SOLIS datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 100NS 34PCM datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
.062DIA CRIMP REC. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 19.2W datasheet.pdf