ASSMANN WSW Components A-TB381-VK15
A-TB381-VK15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VK15
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB381-VK15.pdf
Availability of A-TB381-VK15
QUANTITY
A-TB381-VK15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VK15
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VK15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VK15
Related LinksA-TB38, A-TB381-VK15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VK15 Details Description
Related parts for A-TB381-VK15
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 520MA 355 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CURR-LIM SW SNGL PROG 12-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
WIRE WW ETFE 28AWG 2X50' BLACK datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
SSM009C5N = THRU-HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf