ASSMANN WSW Components A-TB500-HA09H
A-TB500-HA09H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA09H
Datasheet Download
A-TB500-HA09H.pdf
Availability of A-TB500-HA09H
QUANTITY
A-TB500-HA09H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA09H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA09H
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA09H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA09H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA09H Details Description
Related parts for A-TB500-HA09H
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RELAY TD QC.187 datasheet.pdf
423-0001-01100 datasheet.pdf
CONN RECEPT 280POS 0.8MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0402 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf