ASSMANN WSW Components A-TB500-HA16H
A-TB500-HA16H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA16H
Datasheet Download
A-TB500-HA16H.pdf
Availability of A-TB500-HA16H
QUANTITY
A-TB500-HA16H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA16H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA16H
Number of Levels1
Positions Per Level16
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA16H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA16H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA16H Details Description
Related parts for A-TB500-HA16H
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
THRU-BEAM ULTRASONIC datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SITE LICENSE CPRI datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
IC GATE AND SGL 2INPUT 6XSON datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 25V T/H datasheet.pdf