ASSMANN WSW Components A-TB500-HA18H
A-TB500-HA18H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA18H
Datasheet Download
A-TB500-HA18H.pdf
Availability of A-TB500-HA18H
QUANTITY
A-TB500-HA18H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA18H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA18H
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA18H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA18H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA18H Details Description
Related parts for A-TB500-HA18H
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH SNAP DPDT 10A SOLDER TERM datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RF AMP 9W 512MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS FMALE-MALE M12 20M datasheet.pdf
CONN SOCKET 10POS 2MM DUAL CRIMP datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf