ASSMANN WSW Components A-TB500-HA24V
A-TB500-HA24V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA24V
Datasheet Download
A-TB500-HA24V.pdf
Availability of A-TB500-HA24V
QUANTITY
A-TB500-HA24V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA24V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA24V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA24V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA24V Details Description
Related parts for A-TB500-HA24V
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf