ASSMANN WSW Components A-TB500-HG05
A-TB500-HG05 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HG05
Datasheet Download
A-TB500-HG05.pdf
Availability of A-TB500-HG05
QUANTITY
A-TB500-HG05 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HG05
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HG05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HG05
Related LinksA-TB50, A-TB500-HG05 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HG05 Details Description
Related parts for A-TB500-HG05
IC 3.3V PLL MULTI-CLK GEN 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 56POS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 50POS .51M datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
STANDOFF CABLE CLIP NAT 6MM SPC datasheet.pdf
ANTENNA PCB DUAL BAND EU datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 datasheet.pdf