ASSMANN WSW Components A-TB500-HX07H
A-TB500-HX07H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HX07H
Datasheet Download
A-TB500-HX07H.pdf
Availability of A-TB500-HX07H
QUANTITY
A-TB500-HX07H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HX07H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HX07H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current6A
Voltage300V
Wire Gauge16-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HX07H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HX07H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HX07H Details Description
Related parts for A-TB500-HX07H
IC ADC 12-BIT 333KSPS T/H 24-DIP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 8-32 NYLON 1-3/4" datasheet.pdf
LABEL S LAM VNL GRN 2.00 X 2.44" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
LED RED/YLW CLEAR 4SMD datasheet.pdf
2.5 W/B W.A. RADIALTAPING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf