ASSMANN WSW Components A-TB500-HX13H
A-TB500-HX13H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HX13H
Datasheet Download
A-TB500-HX13H.pdf
Availability of A-TB500-HX13H
QUANTITY
A-TB500-HX13H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HX13H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HX13H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current6A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HX13H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HX13H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HX13H Details Description
Related parts for A-TB500-HX13H
TRANS NPN 300V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 32MM datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 588MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 12POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf