ASSMANN WSW Components A-TB500-HX14H
A-TB500-HX14H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HX14H
Datasheet Download
A-TB500-HX14H.pdf
Availability of A-TB500-HX14H
QUANTITY
A-TB500-HX14H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HX14H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HX14H
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current6A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HX14H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HX14H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HX14H Details Description
Related parts for A-TB500-HX14H
IC OPAMP JFET 16MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3.3V HI DRV 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4SMD GW datasheet.pdf
RES 0.154 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ARRAY 220PF 50V CH 0805 datasheet.pdf