ASSMANN WSW Components A-TB500-HX21V
A-TB500-HX21V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HX21V
Datasheet Download
A-TB500-HX21V.pdf
Availability of A-TB500-HX21V
QUANTITY
A-TB500-HX21V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HX21V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HX21V
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current6A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HX21V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HX21V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HX21V Details Description
Related parts for A-TB500-HX21V
IC OPAMP DIFF 500KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SO datasheet.pdf
STD CABLE TIES ON REEL BLK 8.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 21 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V datasheet.pdf