ASSMANN WSW Components A-TB500-OP20
A-TB500-OP20 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OP20
Datasheet Download
A-TB500-OP20.pdf
Availability of A-TB500-OP20
QUANTITY
A-TB500-OP20 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OP20
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OP20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OP20
Related LinksA-TB50, A-TB500-OP20 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OP20 Details Description
Related parts for A-TB500-OP20
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 70POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 1600VDC datasheet.pdf