ASSMANN WSW Components A-TB500-OP23
A-TB500-OP23 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OP23
Datasheet Download
A-TB500-OP23.pdf
Availability of A-TB500-OP23
QUANTITY
A-TB500-OP23 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OP23
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OP23
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions23
Positions Per Level23
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OP23
Related LinksA-TB50, A-TB500-OP23 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OP23 Details Description
Related parts for A-TB500-OP23
MOSFET N-CH 20V 37A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET TRANSIST TO-100 8POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD IPM 6-PAC L1 75A 600V datasheet.pdf