ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ06CV
A-TB500-OQ06CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OQ06CV
Datasheet Download
A-TB500-OQ06CV.pdf
Availability of A-TB500-OQ06CV
QUANTITY
A-TB500-OQ06CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OQ06CV
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OQ06CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OQ06CV
Related LinksA-TB500, A-TB500-OQ06CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OQ06CV Details Description
Related parts for A-TB500-OQ06CV
RES SMD 267 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
DOUBLE COAT TAPE 1"X4" 5/PACK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V C0G 1206 datasheet.pdf
RSV 1.6 LS 36 GR 3.2 AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ASSY SQ 1POS 25X25MM 8.15MM HT datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf