ASSMANN WSW Components A-TB500-T409SB
A-TB500-T409SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-T409SB
Datasheet Download
A-TB500-T409SB.pdf
Availability of A-TB500-T409SB
QUANTITY
A-TB500-T409SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-T409SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-T409SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-T409SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-T409SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-T409SB Details Description
Related parts for A-TB500-T409SB
CONN RECPT SATA VERT SMT 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12 14 14S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf