ASSMANN WSW Components A-TB500-T412SB
A-TB500-T412SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-T412SB
Datasheet Download
A-TB500-T412SB.pdf
Availability of A-TB500-T412SB
QUANTITY
A-TB500-T412SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-T412SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-T412SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-T412SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-T412SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-T412SB Details Description
Related parts for A-TB500-T412SB
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,GRN,YLW,GRN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
7W 2X 5V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf