ASSMANN WSW Components A-TB500-T421SB
A-TB500-T421SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-T421SB
Datasheet Download
A-TB500-T421SB.pdf
Availability of A-TB500-T421SB
QUANTITY
A-TB500-T421SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-T421SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-T421SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-T421SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-T421SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-T421SB Details Description
Related parts for A-TB500-T421SB
IDC CABLE - CCE34G/AE34G/CCE34G datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 8SO datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.69A 26 MOHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE BUSS CAPACITOR datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
750 MHz, 3.8 mA 10 ns Switching Multiplexers IC datasheet.pdf