ASSMANN WSW Components A-TB500-TA03
A-TB500-TA03 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TA03
Datasheet Download
A-TB500-TA03.pdf
Availability of A-TB500-TA03
QUANTITY
A-TB500-TA03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TA03
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TA03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage250V
Wire Gauge14-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TA03
Related LinksA-TB50, A-TB500-TA03 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TA03 Details Description
Related parts for A-TB500-TA03
IC ADC 12BIT SERIAL W/REF 16SOIC datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 1K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4.5-40PF 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PELTIER MOD CP2,127,06,L1,W4.5 datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X4 GREEN TH datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC P600 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RIGHTANGLE BNC MALEFEMALE ADAPTE datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 30A PPAK datasheet.pdf