ASSMANN WSW Components A-TB500-TA14
A-TB500-TA14 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TA14
Datasheet Download
A-TB500-TA14.pdf
Availability of A-TB500-TA14
QUANTITY
A-TB500-TA14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TA14
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TA14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage250V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TA14
Related LinksA-TB50, A-TB500-TA14 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TA14 Details Description
Related parts for A-TB500-TA14
FIXED IND 100MH 10A 420 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 25A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR LONG LA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
PHASE CHANGE PAD LXK8-PWXX-0008 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV RADIAL datasheet.pdf