ASSMANN WSW Components A-TB500-TB14
A-TB500-TB14 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TB14
Datasheet Download
A-TB500-TB14.pdf
Availability of A-TB500-TB14
QUANTITY
A-TB500-TB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TB14
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage250V
Wire Gauge14-22 AWG
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TB14
Related LinksA-TB50, A-TB500-TB14 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TB14 Details Description
Related parts for A-TB500-TB14
ROUND STANDOFF 4-40 BRASS 3/4" datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS SD 28-SOIC datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 3/16" 6.1" datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 10A CHASSIS datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRANS FLYBACK POE+ 42UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO41 datasheet.pdf