ASSMANN WSW Components A-TB500-TB18
A-TB500-TB18 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TB18
Datasheet Download
A-TB500-TB18.pdf
Availability of A-TB500-TB18
QUANTITY
A-TB500-TB18 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TB18
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TB18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage250V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TB18
Related LinksA-TB50, A-TB500-TB18 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TB18 Details Description
Related parts for A-TB500-TB18
CONN HEADER 14POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
LED RED/OR CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 86.52VC SMT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
FF SAFETY SW & ACTUATOR 2NC DC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN ADAPT RCPT SOC-MTRJ SIMPLEX datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf