ASSMANN WSW Components A-TB500-TC02
A-TB500-TC02 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TC02
Datasheet Download
A-TB500-TC02.pdf
Availability of A-TB500-TC02
QUANTITY
A-TB500-TC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TC02
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TC02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Number of Levels1
Positions Per Level2
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw ThreadM2.6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TC02
Related LinksA-TB50, A-TB500-TC02 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TC02 Details Description
Related parts for A-TB500-TC02
IC ENCORE MCU FLASH 2K 20DIP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG21 datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 200V datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf