ASSMANN WSW Components A-TB500-TC11
A-TB500-TC11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TC11
Datasheet Download
A-TB500-TC11.pdf
Availability of A-TB500-TC11
QUANTITY
A-TB500-TC11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TC11
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TC11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw ThreadM2.6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TC11
Related LinksA-TB50, A-TB500-TC11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TC11 Details Description
Related parts for A-TB500-TC11
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 37POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -44DB datasheet.pdf
MOTOR STEP UNI 42MM SQ 24V datasheet.pdf
IC VIDEO EQUALIZER 20-QFN datasheet.pdf
IC SWITCH ANLG DUAL BILATRL US8 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 223 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf