ASSMANN WSW Components A-TB500-TC22
A-TB500-TC22 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TC22
Datasheet Download
A-TB500-TC22.pdf
Availability of A-TB500-TC22
QUANTITY
A-TB500-TC22 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TC22
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TC22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw ThreadM2.6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TC22
Related LinksA-TB50, A-TB500-TC22 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TC22 Details Description
Related parts for A-TB500-TC22
FUSE GLASS 300MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC PROG SKEW CLOCK DRIVER 32PLCC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 100W datasheet.pdf
DISPLAY 1.0 SGL DGT CC RED TH datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
37 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf