ASSMANN WSW Components A-TB500-TG18
A-TB500-TG18 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TG18
Datasheet Download
A-TB500-TG18.pdf
Availability of A-TB500-TG18
QUANTITY
A-TB500-TG18 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TG18
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TG18
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TG18
Related LinksA-TB50, A-TB500-TG18 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TG18 Details Description
Related parts for A-TB500-TG18
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 5A TO220F datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 70MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
POWER USB 24V & 1X8 LNL ASSY datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf