ASSMANN WSW Components A-TB500-TG22
A-TB500-TG22 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TG22
Datasheet Download
A-TB500-TG22.pdf
Availability of A-TB500-TG22
QUANTITY
A-TB500-TG22 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TG22
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TG22
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TG22
Related LinksA-TB50, A-TB500-TG22 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TG22 Details Description
Related parts for A-TB500-TG22
MODULE DDR SDRAM 1GB 200-SODIMM datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1400 OHM 2020 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 20W datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ANTENNA EXT AMPS/GSM/DCS/PCS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
KEYING PLUG datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 120MA 6SMD datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LIGHT PIPE PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN M12 3POS datasheet.pdf