ASSMANN WSW Components A-TB500-TG24
A-TB500-TG24 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TG24
Datasheet Download
A-TB500-TG24.pdf
Availability of A-TB500-TG24
QUANTITY
A-TB500-TG24 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TG24
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TG24
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)