ASSMANN WSW Components A-TB500-TI17
A-TB500-TI17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TI17
Datasheet Download
A-TB500-TI17.pdf
Availability of A-TB500-TI17
QUANTITY
A-TB500-TI17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TI17
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TI17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level17
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TI17
Related LinksA-TB50, A-TB500-TI17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TI17 Details Description
Related parts for A-TB500-TI17
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC/FPC RCPT HSG 34POS 2.54 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf