ASSMANN WSW Components A-TB500-TI18
A-TB500-TI18 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TI18
Datasheet Download
A-TB500-TI18.pdf
Availability of A-TB500-TI18
QUANTITY
A-TB500-TI18 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TI18
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TI18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TI18
Related LinksA-TB50, A-TB500-TI18 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TI18 Details Description
Related parts for A-TB500-TI18
FERRITE BEAD 40MHZ .437 LENGTH datasheet.pdf
IC MPU XSCALE 800MHZ 829FCBGA datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf